Hierbij de reglementswijzigingen en aanvullende info voor de start van seizoen 2023.
De Midland Hotrod klasse regels worden zodanig aangepast dat er gereden kan worden in combinatie met de Camso Lightning Rods en de Camso Hotrods; dus 1 klassement.
MHR en CLR blijven rijden volgens de eigen klasseregels, dus CLR op de Yokohamas en de CHR op de Hoosiers. Na seizoen 2023 wordt gekeken of ook het (banden)reglement uniform gemaakt kan/moet worden. 🛞Het NOV veiligheidsreglement wordt wel gehanteert.
Op basis van de zeer slechte opkomst van BMW rijders in 2022 is besloten om deze klasse in 2023 niet weer in de agenda op te nemen.
In verband met de juiste werking van gordels en Hans-systemen moet er een buis achter de stoelen in de B-stijl komen, ter hoogte van de gordelopeningen.
De banden bij Midland Junioren en Midland Rookierods voor 2023 zijn;
Toyo Proxes CF2, Uniroyal Rainexpert/Rainsport 5 (oudere type mag ook), Maxxis MA510
De schokbrekers van Midland Junioren en Midland Rookierods moeten standaard zijn, met een acceptabele veerweg zijn, e.e.a. ter beoordeling van de TC.
Brandstofleidingen staal, koper of staal omvlochten moeten door het rijderscompartiment lopen en gescheiden gemonteerd zijn van de electraleidingen.
Carterontluchtingen in catchtank met ontluchting of origineel op het luchtfilter.
Rijders moeten de kleding en helm meenemen naar de veiligheidskeuring.
Verlichting verwijderen wordt: verlichting inclusief armaturen verwijderen.
5 punts gordel moet ook op 5 punten bevestigd zijn/worden.
Het logboek behoort bij de auto, dus bij verkoop gaat logboek mee naar nieuwe eigenaar.
Uitlaten moeten (nagenoeg) gasdicht zijn.
Bij de MicroF2 moet een ouder of monteur aanwezig zijn om te helpen in het opstelvak. De rijdersoortjes zijn alleen voor contact wedstrijdleider naar rijders; inbreuk door derden op dit systeem is verboden!
In het opstelvak strengere controle op de werking van de oortjes, niet werkend oortje betekent; niet de baan op.
De bewogen gele vlag komt te vervallen, dus alleen nog:
Geel voor; let op gevaar op de baan
Rood voor; onmiddellijk stoppen en op plek gaan/blijven staan
Bij niet stoppen of plek smokkelen volgt starten op laatste plek of startverbod.
Bij de Ladiesrace 2023 wordt het gebruik van de oortjes verplicht. Bij de Ladiesrace wordt gereden op de klasse eigen banden; slicks en semislicks zijn verboden.
De Engelstalige reglementen komen niet meer in het boekje, er wordt verwezen naar de betreffende klassesites en altijd de laatst gepubliceerde uitgave.
Betreffende de stockcar F2 en F2 junioren zijn de reglementsgesprekken afgerond en beslissingen mbt banden, hanssysteem, remmen genomen door de Brisca. Deze worden meegenomen in de regels 2023, conform Brisca. Aan het Brisca regelementen boekje 2023 wordt gewerkt.
Al deze punten, worden verwerkt in het reglementenboekje 2023, welke binnenkort ook online beschikbaar komt.
en verder:
-16 april 2023 rijden er geen Midland Hotrods;
-16 april rijden als gastklassen de ELMS en PAC-Stockrods
- In augustus 2023 is er geen NOV wedstrijd.
- De 2 ltr. Hotrods komen rijden op 18 juni en 17 september.
- De National Hotrods komen rijden op 16 juli en 17 september.
- WK Qualifiers Stockcar F1 op 19 maart, 16 april, 21 mei
- Nieuw: Qualifiers voor de Euromaster F2 op 19 maart en 18 juni.
- Walco Trophy Midland Junioren en Midland Rookie Rods op 21 mei
bestuur NOV Autospeedway
Terug naar Jan (2023)